Apie šildymą

Krenta dujinio katilo slėgis

Ką daryti jei krenta dujinio katilo slėgis?

Šiuolaikinių katilų tinkamam darbui reikalingas pastovus vandens slėgis. Todėl nukritus vandens slėgiui sistemoje katilas nustos veikti. Norint dar labiau nepakenkti katilui ir namams – labai svarbu kuo greičiau nustatyti kodėl krenta slėgis. Nustatyti, kad slėgis krenta yra kur kas lengviau, nei atrasti tikrąją priežastį, nes patalpų ir vandens šildymo sistema neįgudusiam vartotojui yra paini. Dažniausiai, galima įvardinti dvi problemas dėl ko katilas praranda vandens slėgį – sistema fiziskai tapo nesandari – leidžia vandenį arba sugenda išsiplėtimo vožtuvas, ko pasekoje dažniausiai sugenda ir slėgio ribojimo vožtuvas. Skaityti daugiau.

Nėra karšto vandens, katilas nešildo vandens

Dujinis katilas neruošia (nešildo) karšto vandens

Pirmiausiai patikrinkite ar veikia jūsų katilas. Tai padaryti bus lengva, pažiūrėkite į savo katilo valdymo skydelį. Senesniuose modeliuose, katilo gedimą (klaidą) identifikuoja deganti raudonos spalvos klaidos lemputė. Naujesniuose katiluose, kurie dažniausiai turi ekraniuką, bus pasikeitusi ekrano spalva su klaidos kodu jame. Daugumos gamintojų puslapiuose rasite ką konkretus klaidos kodas reiškia. Kai kurios klaidos gali būti pašalintos paprasčiausiai perkraunant katilą. Kitais atvejais susisiekus su meistru ir nurodę konkretų gedimą iškart sužinosite remonto trukmę ir kainą. Skaityti daugiau.

Kondensacinis katilas

Kondensacinis dujinis katilas. Kas tai?

Visi naujai montuojami dujiniai katilai turi būti kondensaciniai, nes jie yra daug efektyvesni. Taigi kas yra kondensacinis dujų katilas, kaip jis veikia ir kuo jis geresnis už savo pirmtakus. “Kondensacinis” nėra katilo tipas, tai yra katilo funkcija, ypatybė. Kondensacinis gali būti bet kokio tipo katilas kuriame yra dūmų dujų regeneravimo sistema. Šios katilo funkcijos tikslas – išgauti šilumos energiją iš išmetamųjų dujų, kurios susidaro veikiant katilui. Kitu atveju minėta energija būtų prarasta. Skaityti daugiau.

Close Menu