Apie šildymą

Ką daryti jei krenta dujinio katilo slėgis?

Šiuolaikinių katilų tinkamam darbui reikalingas pastovus vandens slėgis. Todėl nukritus vandens slėgiui sistemoje katilas nustos veikti. Norint dar labiau nepakenkti katilui ir namams – labai svarbu kuo greičiau nustatyti kodėl krenta slėgis. Nustatyti, kad slėgis krenta yra kur kas lengviau, nei atrasti tikrąją priežastį, nes patalpų ir vandens šildymo sistema neįgudusiam vartotojui yra paini. Dažniausiai, galima įvardinti dvi problemas dėl ko katilas praranda vandens slėgį – sistema fiziskai tapo nesandari – leidžia vandenį arba sugenda išsiplėtimo vožtuvas, ko pasekoje dažniausiai sugenda ir slėgio ribojimo vožtuvas. Skaityti daugiau.

Dujinis katilas neruošia (nešildo) karšto vandens

Pirmiausiai patikrinkite ar veikia jūsų katilas. Tai padaryti bus lengva, pažiūrėkite į savo katilo valdymo skydelį. Senesniuose modeliuose, katilo gedimą (klaidą) identifikuoja deganti raudonos spalvos klaidos lemputė. Naujesniuose katiluose, kurie dažniausiai turi ekraniuką, bus pasikeitusi ekrano spalva su klaidos kodu jame. Daugumos gamintojų puslapiuose rasite ką konkretus klaidos kodas reiškia. Kai kurios klaidos gali būti pašalintos paprasčiausiai perkraunant katilą. Kitais atvejais susisiekus su meistru ir nurodę konkretų gedimą iškart sužinosite remonto trukmę ir kainą. Skaityti daugiau.

Kondensacinis dujinis katilas. Kas tai?

Visi naujai montuojami dujiniai katilai turi būti kondensaciniai, nes jie yra daug efektyvesni. Taigi kas yra kondensacinis dujų katilas, kaip jis veikia ir kuo jis geresnis už savo pirmtakus. “Kondensacinis” nėra katilo tipas, tai yra katilo funkcija, ypatybė. Kondensacinis gali būti bet kokio tipo katilas kuriame yra dūmų dujų regeneravimo sistema. Šios katilo funkcijos tikslas – išgauti šilumos energiją iš išmetamųjų dujų, kurios susidaro veikiant katilui. Kitu atveju minėta energija būtų prarasta. Skaityti daugiau.

Ką reikia žinoti apie grindinį šildymą

Šaltą žiemos rytą išlipti iš šiltos lovos yra gan sunku, o jei dar tenka padėti kojas ant tikrai šaltų grindų. Sprendimas labai paprastas ir šiuo metu labai populiarus – grindinis šildymas. Anksčiau tai buvo prabangus sprendimas, nes dažniausiai tai būdavo elektrinis grindinis šildymas, su tikrai didelėmis sąskaitomis už elektrą. Dažniausiai jis būdavo įrengiamas tik vonios kambaryje, bet ir to užtekdavo ženkliai padidinti mėnesinėms išlaidoms. Skaityti daugiau.

BOSCH katilų klaidų kodai

Čia galite sužinoti apie BOSCH katilų klaidų kodus. Skaityti daugiau.

Šildymo sistema su dujiniu katilu

Praeityje, žmonės net neįsivaizdavo, kad kada nors kiekvienuose namuose bus centrinis šildymas. Įsivaizduokite pastovų katilo ar krosnies kūrenimą malkomis ar anglimi, norint, kad patalpose būtų komfortiška temperatūra. Centrinio šildymo esmė yra labai paprasta, jūsų pasirinktas katilas, sušildo vandenį, kuris cirkuliuoja siurblio pagalba ir “perneša” šilumą į radiatorius/grindis. Tai be galo patogu ir paprasta. Skaityti daugiau.

Sugedo dujinis katilas

Visi tikimės, kad mūsų šildymo sistema veiks nepriekaištingai 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Kartais nutinka kitaip. Tad ką daryti, jei sugedo jūsų šildymo sistemos katilas? Kiek kainuos jo remontas? Kartais geriausias sprendimas bus keisti katilą, bet tikrai ne visada. Naujas katilas reikalauja didelių išlaidų, ateitieskatilines.lt meistrų tikslas yra rasti geriausią sprendimą klientui, todėl jei matome, kad klientui bus geriau, visada stengiamės pataisyti senąjį katilą. Skaityti daugiau.

Sugedo dujinis katilas

Pirma mintis, kuri ateina į galvą, daugeliui vartotojų, sugedus dujiniam katilui – bus brangu! Sudėtingos šiuolaikiškų katilų sistemos nereiškia, kad jie dažniau genda, tačiau dažnai paprastam vartotojui yra sunkiau aptikti gedimą pačiam, nes baisu prisiliesti prie to, kas atrodo išmanu ir sudėtinga. Tai suprantama, tačiau yra keletas lengvų gedimų kuriuos “pašalinus”, katilas vėl atliks savo darbą. Kad ir ką bedarytumėt, visada žinokit savo ribas, ypač jei kalba eina apie dujas ar elektrą. Skaityti daugiau.

Katilo veikimo trukmė

Pagal nutylėjimą, daugumos šildymo katilų veikimo trukmė yra 10-12 metų. Tokia veikimo trukmė yra skaičiuojama tuo atveju, jei visu naudojimo laikotarpiu, katilas yra tinkamai prižiūrimas. Apie tai truputi vėliau. Niekas nelaukia to laiko, kada jau kaip ir reikia keisti katilą, nes tai didelės išlaidos, nors jas galima ir planuoti – taupant šiam atnaujinimui kas mėnesį, ši suma nebūtų tokia didelė (Vidutinė dujinio katilo keitimo nauju kaina yra 2000 Eur, tad taupant 10 metų, užtektų 17 Eur per mėnesį). Skaityti daugiau.

Šildymo Sistemos Įrengimas

Vienas dažniausių klausimų, kurį užduoda klientai – kiek man kainuos įsirengti šildymo sistemą name/bute? Į šitą klausima nėra vieno atsakymo. Šildymo sistemos kaina priklauso nuo daug dedamųjų, o kiekviena dedamoji gali radikaliai įtakoti kainą. Pirmas, ir svarbiausias klausimas, skaičiuojant įrengimo kainą, ar norite įsirengti visiškai naują sistemą (naujas namas, butas), ar ketinate atnaujinti/keisti dabartinę sistemą? Skaityti daugiau.

Magnetinis Filtras Katilams

Kam skirti magnetiniai filtrai ir ką jie daro? Magnetinis filtras, galima sakyti yra naujovė rinkoje. Šie filtrai sukurti norint padidinti katilų ilgaamžiškumą, taip pagerinant vartotojų pasitikėjimą gamintojais. Be abejo prie patikimumo taip pat prisideda geresnių komponentų gamyba, gamybos metodai, moksliniai tyrimai, kurie visumoje užtikrina ilgaamžių, efektyvių ir patikimų katilų gamybą. Skaityti daugiau.