Ką daryti, jei krenta dujinio katilo slėgis

Šiuolaikinių katilų tinkamam darbui reikalingas pastovus vandens slėgis. Todėl nukritus vandens slėgiui sistemoje katilas nustos veikti. Norint dar labiau nepakenkti katilui ir namams – labai svarbu kuo greičiau nustatyti kodėl krenta slėgis. Nustatyti, kad slėgis krenta yra kur kas lengviau, nei atrasti tikrąją priežastį, nes patalpų ir vandens šildymo sistema neįgudusiam vartotojui yra paini.

Dažniausiai, galima įvardinti dvi problemas dėl ko katilas praranda vandens slėgį – sistema fiziškai tapo nesandari – leidžia vandenį arba sugenda išsiplėtimo vožtuvas, ko pasekoje dažniausiai sugenda ir slėgio ribojimo vožtuvas.

Jei slėgis krenta, nes sistema leidžia vandenį

Šią priežastį, dėl sudėtingų šiuolaikinių santechnikos technologijų, gali būti sunkiausia nustatyti. Dauguma šildymo sistemų ir vandens tiekimo vamzdžių yra paslėpti sienose, grindyse, todėl gali būti neįmanoma vizualiai atrasti konkrečią vietą kurioje sistema leidžia vandenį. Tačiau, jei jau sistema tikrai leidžia vandenį, labai svarbu atrasti konkrečią vietą, nes nepašalinus šios problemos, laikui bėgant, patirti nuostoliai bus daug didesni.

Dažniausiai vandens nutekėjimai šildymo sistemoje atsiranda sujungimuose, o jie dažniausiai yra matomoj vietoj. Dažnai nutekėjimai įvyksta ten kur vamzdis yra fiziškai judinamas (Pvz. Prie radiatorių, plaunant, užkliudant kojomis), arba radiatorius yra netinkamai pritvirtintas ir pats juda.

Pirmiausiai patikrinkite visų radiatorių jungtis. Prisiminkite, kad vamzdis gali būti drėgnas ir dėl kondensato, kuris susidaro esant dideliems temperatūrų skirtumams. Tokiu atveju geriausiai nuvalyti sausai įtartiną vietą ir stebėti kaip greitai joje vėl atsiras drėgmė ar pastovus lašėjimas. Jei nerandate gedimo sujungimuose, praeikite visą perimetrą kur yra sistemos vamzdžiai. Ieškokite dėmių kurios atsirado dėl drėgmės, “iškeltų” grindų.

Jei radote vietą kurioje sistema leidžia vandenį, kreipkitės į profesionalus, kurie, tinkamai įvertinę gedimą, jį pašalins. Jei nutekėjimo nerandate, arba slėgis krenta ir pataisius nutekėjimo vietą, tikėtina, kad gedimas yra pačiame katile.

Slėgis krenta dėl katilo gedimo

Jei esate tikri, kad nutekėjimo sistemoje nėra – gedimo reikia ieškoti pačiame dujiniame katile.

SVARBU ŽINOTI! Pirmiausiai perskaitykite gamintojo instrukcijas, įsitikinkite, kad patys sugebėsite atstatyti slėgį sistemoje. Jei nesate tikri, kreipkitės į sertifikuotus specialistus.