Vandens šildytuvai - boileriai

Vandens šildytuvo efektyvumas yra svarbiausias rodiklis pagal ką reiktų jį pasirinkti, bet ar visada?

Apsisprendžiant turite įvertinti koks karšto vandens kiekis jums yra būtinas kasdien. Dideliam suvartojimui vertėtu rinktis didesnės talpos boilerį, mažam poreikiui – momentinį ar mažos talpos.

Tūriniai vandens šildytuvai

Tūriniai vandens šildytuvai (Su talpa) gali naudoti dujas, elektrą, kietą kurą vandens šildymui. Tai labiausiai paplitusi šildytuvų rūšis. Senesnio modelio ar pigesni šildytuvai būna mažiau izoliuoti, sunaudoja daug energijos net jei vanduo nėra naudojamas – tik tam, kad palaikyti jūsų pasirinktą vandens temperatūrą talpykloje.

Jei dar naudojate seną šildytuvą, vertėtų investuoti į naują, didesnio efektyvumo ir taupesnį.

Momentiniai vandens šildytuvai

Momentiniai vandens šildytuvai būna elektriniai arba dujiniai (integruoti i šildymo katilą). Šio tipo šildytuvai dažniausiai naudojami patalpose, kuriose nėra vietos šildytuvui su talpa. Jie užima mažai vietos ir dažniausiai yra tvirtinami prie sienos. Nuo jo dydžio dažniausiai priklauso galingumas – svarbu įvertinti savo poreikius, atsižvelgti į šeimos narių skaičių.

Momentiniai vandens šildytuvai būna dar kompaktiškesni, jei naudojami paruošti karštą vandenį viename taške (kriauklėje, duše). Jį galima lengvai sutalpinti po kriaukle ar spintelėje.

Šilumos siurblio vandens šildytuvai

Jų veikimo principas labai panašus į šaldytuvo. Šildydami vandenį jie taip pat vėsina ir sausina orą.

Saulės energijos vandens šildytuvai (kolektoriai)

Boilerio vandens skaitiklis
Close Menu