Katilo Veikimo Trukmė

Kokia katilo veikimo trukmė?

Pagal nutylėjimą, daugumos šildymo katilų veikimo trukmė yra 10-12 metų. Tokia veikimo trukmė yra skaičiuojama tuo atveju, jei visu naudojimo laikotarpiu, katilas yra tinkamai prižiūrimas. Apie tai truputi vėliau. Niekas nelaukia to laiko, kada jau kaip ir reikia keisti katilą, nes tai didelės išlaidos, nors jas galima ir planuoti – taupant šiam atnaujinimui kas mėnesį, ši suma nebūtų tokia didelė (Vidutinė dujinio katilo keitimo nauju kaina yra 2000 Eur, tad taupant 10 metų, užtektų 17 Eur per mėnesį). Tai pat galima sutaupyti perkant katilą pigiau.

Atsakyti kiek veiks katilas yra tikrai sunku, nes tai priklauso nuo daug kintamųjų. Pirmiausia sertifikuoto specialisto įrengtas katilas, turi gamintojo jam suteiktą garantiją. Lietuvoje, dažniausiai garantija suteikiama 2 metams, bet gali skirtis, priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus modelio. Nors žiūrint į teikiamos garantijos trukmę, gali pasirodyti, kad tai yra labai trumpas laikotarpis, teisingai prižiūrint katilą, jis tarnaus tikrai gerokai ilgiau. Todėl labai svarbu tinkamai katilą prižiūrėti ir laiku aptarnauti. Kasmetinė (dažniausiai prieš sezoninė) katilo profilaktika, yra svarbiausias veiksnys, kuris užtikrina jo patikimą veikimą. Nusipirkę automobilį, juk taip pat jam atliekate techninius aptarnavimus – keičiate tepalus, filtrus, padangas, plaunate tiek išorę tiek vidų, nelaukdami kol jis suges kelyje. Galvojant apie katilo priežiūrą, reikia mąstyti panašiai kaip ir apie automobilį – tai yra prietaisas, kuris užtikrina komfortą namuose ir niekas nenori, kad jis sugestų šaltą žiemos vakarą. Galima daryti prielaida, kad tinkamai prižiūrimas 5 metų katilas tarnaus ilgiau, nei naujas, neprižiūrimas katilas.

Garantijos sąlyga yra laiku atliekama profilaktika, tad norėdami neprarasti garantijos nepamirškite to!

Kaip prailginti katilo veikimo laikotarpį?

Neatsižvelgiant į tai kokį katilą turite, šie patarimai padės prailginti katilo veikimo laiką:

  • Kasmetinė profilaktika – svarbiausias dalykas užtikrinantis katilo darbą.
  • Nuorinta vamzdyno sistema. Tinkamai veikianti vamzdyno sistema sumažina katilo apkrovimą.
  • Jei jūsų naudojama sistema yra sena, vertėtų sumontuoti magnetinį filtrą, jis padės užtikrinti, kad nepageidaujamos dalelės nepatektų į sistemą.
  • Atsižvelgiant į konkrečių patalpų vandens kalkingumą, tinkamai parinkti tiekiamo vandens temperatūrą.
  • Reguliariai naudoti katilą.

Kada reikia atnaujinti turimą katilą nauju?

Jei jūsų naudojamui katilui yra daugiau nei  10 metų, turėtumėte pradėti galvoti apie katilo keitimą. Senesni katilai yra mažiau energiją taupantys, tad jo eksploatacinės išlaidos yra kur kas didesnės, nei naujų katilų. Kartais naujas katilas gali būti iki 35% efektyvesnis. Įsivaizduokite 35% mažesnę sąskaitą už šildymą. Taip yra todėl, kad nauji A klasės katilai yra pagaminti atsižvelgiant į energetinį vartojimo efektyvumą ir turi atitikti jiems keliamus reikalavimus. Dažniausiai šių skaičių užtenka apsispręsti ar verta keisti katilą nauju.