Grindinis Šildymas

Ką jums reikia žinoti apie grindinį šildymą

Šaltą žiemos rytą išlipti iš šiltos lovos yra gan sunku, o jei dar tenka padėti kojas ant tikrai šaltų grindų. Sprendimas labai paprastas ir šiuo metu labai populiarus – grindinis šildymas. Anksčiau tai buvo prabangus sprendimas, nes dažniausiai tai būdavo elektrinis grindinis šildymas, su tikrai didelėmis sąskaitomis už elektrą. Dažniausiai jis būdavo įrengiamas tik vonios kambaryje, bet ir to užtekdavo ženkliai padidinti mėnesinėms išlaidoms. Šiais laikais tai patogus, energiją taupantis šildymo būdas, kurį renkasi dažnas vartotojas.

Grindinis šildymas veikia panašiu principu kaip ir saulė šaltą dieną. Nors saulė ir nesušildo oro, kiekvienas vis tiek jaučiame jos spinduliuojamą šilumą. Grindinis šildymas – elektros laidų arba vamzdžių tinklas, išvedžiotas patalpų grindyse. Šis šildymo būdas yra patogus, nes sutaupoma vieta kurioje stovėtų radiatoriai, jis yra nepastebimas. Taigi ką jums reikia žinoti apie grindinį šildymą.

Yra trys šildomų grindų tipai

Šildomų grindų sistemas galima išskirti į tris tipus: vandens, karšto oro ir elektros. Lietuvoje dažniausiai naudojamos vandens ir elektros tipo šildymo sistemos, nes karšto oro sistema yra mažiausiai energetiškai efektyvi ir brangi. Vandens sistema, šilumą gauna iš karšto vandens, kuris teka išvedžiotais vamzdeliais. Elektros sistema – elektros pagalba šyla išvedžioti laidai. Kiekviena iš šių sistemų turi savų pliusų ir minusų. Pavyzdžiui elektros sistema yra labai paprasta įrengti, bet jos eksplotacija yra brangi. Tad šią sistemą geriausia naudoti mažoms patalpoms, tokioms kaip vonios kambarys. Vandens sistemų įrengimas kainuoja brangiau ir yra sudėtingesnis, bet jis yra efektyviausias, nes ji gali būti derinama su bet kokiu šilumos katilu (dujinis katilasoras/vanduo šilumos siurblys ir t.t.), kuris šildo vandenį, kuris cirkuliuoja per išvedžiotus vamzdžius atiduodamas šiluminę energiją.

Grindinis šildymas yra veiksmingas

Jei bijote didelių sąskaitų už šildymą, nepergyvenkite. Grindinis šildymo būdas yra efektyvesnis nei jūs galvojate. Dėl fizikinių savybių šiluma kyla į viršų. Su šildomomis grindimis, šiluma kyla į viršu tolygiai visoje patalpoje.

Šis būdas tinka alergiškiems žmonėms

Visi tradiciniai šildymo būdai, toks kaip pavyzdžiui radiatorinis, šildo patalpas naudodamas aukštesnę temperatūrą (vanduo yra kaitinamas iki daug aukštesnės temperatūros). Kylanti šiluma, pakelia dulkes ir sausina ora, kas yra negerai alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms. Grindis šildymas veikia naudodamas žemesnę darbinę temperatūrą, tad ir oro cirkuliacija yra mažesnė.

Šis būdas yra ekonomiškai naudingas

Visi norime sutaupyti ir tai tikrai galima padaryti su grindiniu šildymu. Įsirengus grindinį šildymą, jums tikrai nereikės naudoti papildomų šildytuvų ypač šaltomis dienomis. Grindinis šildymas paskirsto tolygiai orą patalpoje, jums tikrai nebesinorės “atsisėsti arčiau radiatoriaus”. Jis gali būti naudojamas su atsinaujinančio energijos katilais (Oras/vanduo, gruntas/vanduo, vanduo/vanduo), kurie yra ypač taupūs, bet brangesni, nei Lietuvoje populiarūs dujiniai katilaiJei neturite centrinio dujų tiekimo galimybės, geriausias sprendimas – nepriklausoma dujų tiekimo sistema.

Ne visos grindų dangos tinka šiam šildymo būdui

Jūsų pasirinkta grindų danga gali turėti didelę įtaką grindinio šildymo efektyvumui. Šiam būdui labiausiai tinka dangos kurios yra laidžios šilumai – plytelės, betonas, akmuo. Šiuo metu rinkoje tikrai rasite iš ko pasirinkti,  tačiau rinkitės iš dangų kurios skirtos grindiniam šildymui. Rekomenduojama patalpose su grindiniu šildymu nenaudoti kilimų.

Grindinio šildymo įrengimo kaina

Šio šildymo būdo įrengimo kaina gali būti labai skirtinga. Tai visų pirma priklauso nuo sistemos tipo ir ploto kurį norima šildyti, pagrindo paruošimo, išsirinktos sistemos gamintojo pasirinkimo. Ar sistema bus įrenginėjama naujai statomame name/bute, ar tai bus renovacija.