Dujinis katilas neruošia (nešildo) karšto vandens

Karštas vanduo mums yra kasdienis, savaime suprantamas dalykas ir tik tada, kai netikėtai jo nebėra, mes suprantame kiek nepatogumu sukelia jo nebuvimas.

Ar veikia dujinis katilas?

Pirmiausiai patikrinkite ar veikia jūsų katilas. Tai padaryti bus lengva, pažiūrėkite į savo katilo valdymo skydelį. Senesniuose modeliuose, katilo gedimą (klaidą) identifikuoja deganti raudonos spalvos klaidos lemputė. Naujesniuose katiluose, kurie dažniausiai turi ekraniuką, bus pasikeitusi ekrano spalva su klaidos kodu jame. Daugumos gamintojų puslapiuose rasite ką konkretus klaidos kodas reiškia. Kai kurios klaidos gali būti pašalintos paprasčiausiai perkraunant katilą. Kitais atvejais susisiekus su meistru ir nurodę konkretų gedimą iškart sužinosite remonto trukmę ir kainą.

Patikrinkite ar nesutrikęs vandens, dujų ir elektros tiekimas – atsukite čiaupą, įjunkite dujinę viryklę, uždekite šviesą.

Patikrinkite ar nepakitę katilo nustatymai  dažnas gedimas yra tiesiog atžalų “sureguliuotas” katilas.

Patikrinkite dujinio katilo laikmatį  elektros energijos dingimas, laiko persukimas galėjo pakeisti jo nustatymus.

Patikrinkite dujinio katilo vandens slėgį  daugumos buitinių dujinių katilų slėgis yra 1,5 BAR. Slėgi patikrinti galite matuoklyje, kuris būna toje vietoje kur vanduo pajungtas prie katilo.