Šildymo Sistemos Įrengimas

Kiek kainuoja įsirengti šildymo sistemą?

Vienas dažniausių klausimų, kurį užduoda klientai – kiek man kainuos įsirengti šildymo sistemą name/bute? Į šitą klausima nėra vieno atsakymo. Šildymo sistemos kaina priklauso nuo daug dedamųjų, o kiekviena dedamoji gali radikaliai įtakoti kainą.

Pirmas, ir svarbiausias klausimas, skaičiuojant įrengimo kainą, ar norite įsirengti visiškai naują sistemą (naujas namas, butas), ar ketinate atnaujinti/keisti dabartinę sistemą?

Šioje situacijoje yra labai daug dalykų, kuriuos reikia apgalvoti, nes nuo to priklauso įrengimo ir ekplotacijos kaina. Jei ketinate tik atnaujinti esančią šildymo sistemą, išlaidos bus ženkliai mažesnės ir planuojamos investicijos atsipirks greičiau dėl modernesnių sprendimų.

Čia rasite pagrindinius veiksnius, kurie sudaro didžiąją dalį kainos įrengiant šildymo sistemą. Pasirinkite jums labiausiai tinkančia situaciją.

Dažniausiai šildymo sistemoje bus reikalingi šie jos komponentai:

1. Katilas

Visų rūšių katilų ir jų įrengimo kainos yra labai skirtingos. Jei pavyzdžiui planuojate pirkti dujinį katilą, jam reikės oro paėmimo ir išmetimo – jei jūsų name/bute yra tinkamas kaminas, jums pasisekė, jei nėra jums reikės sprendimų, kurie tikrai išpūs montavimo sąmatą. Analogiškai įrenginėjant elektrinį katilą, apie šitą faktorių nereikia galvoti. Be katilo tipo, jūsų gyvenamųjų patalpų dydis yra taip pat labai svarbus veiksnys. Mažam butui tikrai reikia mažesnio galingumo agregato, nei 3 miegamųjų namui. Būtent dėl tokių veiksnių yra labai sunku, be konsultacijos pas klientą, įvardinti galutinę kainą.

2. Šildymo būdas

Labai svarbu kokį šildymo būdą jus pasirinksite (radiatoriai, grindinis šildymas ir t.t.). Jei norite tik atnaujinti esančią sistemą, tikėtina, kad jos jau bus sumontuotos ir puikiai tiks tolimesniam naudojimui, tačiau jei kalbame apie naujos statybos patalpas, tai bus veiksnys, kuris įtakos įrengimo kainą. Renkantis radiatorius, jų kaina gali taip ženkliai skirtis, pavyzdžiui dėl vožtuvų. Termostatinių vožtuvų kaina yra didesnė nei paprastų, nors termostatiniai vožtuvai yra ekonomiškesni, nors ir padidins pradines investicijas. Radiatorių kiekis taip pat turi įtakos sąmatai, jei planuojate pridėti jų daugiau – gali prireikti galingesnio katilo, galingesnis katilas yra brangesnis.

Baltas dujinis kondensacinis katilas Bosch

3. Papildomi sistemos prietaisai

Dūmtraukio išmetamųjų dujų vamzdis, kamino apsauga nuo lietaus, vandens siurblys, vožtuvai ir kitos dalys, kurių reikės geram ir ilgalaikiam pasirinkto katilo veikimui.

4. Šildymo sistemos valdymas

Paprasti arba išmanieji sistemos valdikliai (termostatai) jau tapo kasdienybe. Vartotojams, kuriems patinka naujausios išmaniosios technologijos, rekomenduojame rinktis išmanius šildymo sistemos valdiklius, kurie patys mokosi pagal jūsų poreikius, reikalauja mažai priežiūros ir žmogaus įsikišimo. Vis daugiau klientų renkasi išmanius valdiklius, nes tai yra patogu ir dažniausiai padeda sutaupyti, taigi pradinės investicijos atsiperka.

5. Sistemos montavimas

Brangiausia šildymo sistemos dalis – įrengimas. Sugebantys patys išvedžioti vamzdžius, pakabinti radiatorius ir pan. šioje vietoje gali tikrai sutaupyti. Tačiau įrengti, paleisti ir sureguliuoti dujinį katilą gali tik sertifikuoti specialistai. Jei planuojate tik pakeisti esantį katilą nauju, montavimo išlaidos bus kur kas mažesnės, nei montuojant katilą naujose patalpose.

Tai yra pagrindiniai veiksniai iš kurių susideda šildymo sistemos įrengimo kaina. Tad geriausias būdas sužinoti tikslią kainą – specialisto konsultacija, kurios metu, įvertinus visus aspektus ir parinkus jums labiausiai tinkamus sprendimus bus parinktas geriausias šildymo sistemos variantas.