Kieto kuro katilai

Jei ieškote pigios namų šildymo galimybės, verta sustoti pasirinkę kieto kuro sildymo katilai. Nors jie yra reikalaujantys daugiau priežiūros ir eksploatacijos, jų galios kainos apskaičiavus yra žemesnės, nei kitų šildymo įrenginių rūšių.
Įmonė „Ateitieskatilines” teikia kompleksines paslaugas kieto kuro katilų montavimo, derinimo ir aptarnavimo srityje, taip pat juos parduoda. Mes esame pirmaujančių pasaulio gamintojų šildymo įrangos prekybininkai. Ispardavimas kieto kuro katilai skirtingo tipo ir galios, tai leidžia rasti kiekvienam pirkėjui optimalią įrenginio parinktį maksimaliai efektyviai namų šildymui.

Kietkuro katilų privalumai

Šildymo įrangos naudojimas, veikiančios kietame kuro, turi šiuos privalumus:
  • Ekonomiškumas. Energijos kainos yra mažesnės, palyginti su elektros energija, gamtiniu duju ar dyzelinu.
  • Autonomija. Yra modelių, kurie veikia nepriklausomai nuo elektros tinklo prijungimo.
  • Universalus. Visi įrenginiai, išskyrus granulių katilus, gali veikti su skirtingomis kieto kuro rūšimis: malkomis, briketais, anglis.
Spiziniai kieto kuro katilai trūkumai: reikalinga nuolatinė, ar periodinė jų veiklos kontrolė, reikia rankinio kuro pakrovimo ir pelenų iškrovimo, būtina atskira katilinė ir sausas sandėlis.

Degalų katilų asortimentas

Užsisakant šildymo sistemos montavimo paslaugas „Ateitieskatilines“, galite pasirinkti vieną iš šių degalų katilų įrangos, veikiančios kietu kuru.

Tradicinės kieto kuro krosnys

Jos pasižymi mažesne kaina ir paprasta konstrukcija. Įranga susideda iš dviejų dalių: degimo kameros ir pelenų dėžės. Tarp jų yra šerdimiška grotelė.
Šios šildymo įrangos efektyvumas priklauso nuo šlyties buvimo ir šilumokaičio sudėtingumo. Maksimalus naudingumo koeficientas tradicinių kieto kuro katilų veikimo metu yra ne didesnis kaip 70%. Be to, jie reikalauja pakrovimo kiekvienas 2-3 degimo valandas.
Šių katilų privalumas yra, kad jie reikalauja itin kruopščio deginančio kuro pasirinkimo. Tai gali būti mediena, anglis ar bet kokie kiti degiosios ir netoksiški atliekos.

Pirolizės katilai

Šios įrangos principas skirtas šildymo sistemoms stipriai skiriasi nuo ankstesnės versijos. Čia pagrindinis degimo procesas vyksta ne ten, kur įkraunamas degalas, o deginimo kambaryje. Pirolizės katilo konstrukcija atrodo taip:

  • Įkrovimo kamera. Čia įkraunamos malkos, kurios intensyviai dega. Po 10-15 minučių oro tiekimas nutraukiamas, o malkos pradeda degti lėčiau.
  • Deginimo kamera. Degant malkoms padidėjusiomis temperatūros sąlygomis mediena išskiria pirolizės dujas, kurios patenka į šią kamerą ir, veikiant pripūtimui orui, savaime užsidega.
  • Pelenų dėžė. Čia patenka išdegę atliekos nuo malkų deginimo.
Deginimo kamera gali būti sumontuota viršuje arba apačioje, palyginti su įkrovimo kamera.
Pirolizės katilų naudingumo koeficientas siekia 90%, tačiau tik tuo atveju, jei naudojamos kietų medžių rūšių malkos, kurių drėgmė neviršija 20%.

Paletiniai kieto kuro katilai

Tai yra labiausiai automatizuotas kieto kuro katilų tipas. Tačiau jie yra riboti kuro pasirinkimu. Čia galima naudoti tik specialias granules, pagamintas iš medienos perdirbimo ir žemės ūkio veiklos atliekų.
Šie katilai susideda iš bunkerių, į kuriuos kraunamos deginamos granulės, šnekutės, tiekiančios jas į degiklį, ir degimo kameros su šilumokaičiu. Įrenginio veikla yra visiškai automatizuota. Vartotojui reikia tik nustatyti reikiamą temperatūros režimą ir papildyti bunkerių granulėmis. Periodiškai reikia valyti pelenų talpą.
Paletinių kietojo kuro katilų naudingumo koeficientas siekia 95%.

Kodėl verta pas mus įsigyti kieto kuro katilus

Tapę mūsų klientu, gausite šias naudas:

  • Pečių kainos. Įmonė „Ateitieskatilines” yra pirmaujančių kieto kuro katilų gamintojų oficialus platintojas. Tai reiškia, kad mūsų klientai gali įsigyti reikiamą įrangą minimaliai galimai pardavimo kainai.
  • Laiko ir pinigų taupymas. Teikiame kompleksinių šildymo sistemų projektavimo, katilų montavimo ir aptarnavimo paslaugas. Pas mus galite įsigyti šildymo įrangą ir susitarti dėl jos įrengimo.
  • Oficiali garantija. Mes prisiimame ne tik katilo, bet ir atliktų montavimo darbų garantinius įsipareigojimus.
Susisiekite su mūsų vadybininku, kad gautumėte nemokamą konsultaciją arba užsisakykite techninio eksperto išvykimo paslaugą.

Šildymas kietu kuru

Kietas kuras medžio ar anglies pavidalu yra naudojamas nuo neatmenamų laikų, tuo tarpu atsinaujinančios energijos, dujų, skysto kuro naudojimas prasidėjo dvidešimtame amžiuje.

Šiuolaikiškos kieto kuro sistemos yra daug modernesnės nei židiniai, dauguma jų naudoja švaraus degimo sistemas.

Vamzdyno, radiatorių sistema nesiskiria nuo kitų tipų šildymo katilų naudojamų sistemų, tiesiog vanduo sistemai pašildomas rezervuare prijungtame prie kieto kuro katilo ar krosnelės (“buržuikės”) . Yra sistemų kurios taip pat gali naudoti tokį kurą kurą kaip dujas, skystą kurą, elektrą, bet jų įrengimas yra brangus.

Kodėl kieto kuro katilas?

Kai galvojama apie kieto kuro šildymo būdą, dažniausiai visi įsivaizduoja netvarką katilinėje, pastovų kūrenimą. Modernios krosnys turi automatines sistemas, kurios jai pastoviai tiekia kurą. Kietojo kuro katilai yra dviejų rūšių:

Gravitacinio tiekimo, turintys talpą kurui virš degiklio. Šio tipo katilai dažniausiai kūrenami biriu kietu kuru (Granulėmis, anglimi), kuriuo galima pripildyti talpą net kelioms dienoms. Šitie katilai yra brangesni, bet kur kas patogesni vartotojui.

Rankinio pakrovimo, kur kuras “paduodamas” rankiniu būdu. Šie katilai yra ženkliai pigesni, bet reikalauja dažno kūrenimo. Rankinio pakrovimo katilai labiau tinka kai šilumos kiekio poreikis nėra labai didelis.

Daugumoje atvejų, rankinio pakrovimo katilas bus tikrai  prieinamas ir tinkamas sprendimas nedideliam namui šildyti ir ruošti karštą vandenį. Kuo didesnį plotą norite šildyti, tuo didesnio galingumo katilo jums reikės.

Šiuolaikiški kietojo kuro katilai nebėra “netvarka” katilinėje ir pastovus jo kūrenimas. Jei neturite dujų įvado ir gąsdina atsinaujinančios energijos katilų kainos, šiuolaikiškas kieto kuro katilas bus vienas geriausių variantų.