Dujininiai katilai

Dujinio katilo keitimas nauju

Senojo dujinio katilo pakeitimas nauju, gali leisti jums sutaupyti. Nežiūrint į išlaidas, šiuolaikiški katilai pasižymi mažesne tarša, didesniu komfortu, patikimumu, užtikrina pastovesnę šilumos gamybą. Dujos yra pats populiariausias naudojamas kuras šiomis dienomis.

Kaip pasirinkti naują katilą?

Renkantis dujinį katilą svarbu, kad jo techninės galimybės atitiktų visus jūsų poreikius bei lūkesčius. Pavyzdžiui permažo galingumo krosnis gali neužtikrinti norimos temperaturos namuose itin šaltu oru žiemą. Siekiant išvengti šios ir kitų problemų dažniausiai montuojami galingesni agregatai nei reikėtų. Tai turi ir pliusų ir minusų. Busite ramūs dėl šilumos tiekimo atšiauriomis sąlygomis, bet per galinga krosnis dažnai išsijunginės. Tai skatins jos dalių greitesnį nusidėvėjimą, bus be reikalo naudojama energija. Didesnio galingumo krosniai gali reikėti didesnio pralaidumo ortakių, kitu atveju katilo veikimas gali būti triukšmingas.

 

Tik kvalifikuoti meistrai jums gali užtikrinti tinkamo katilo parinkimą ir montavimą, aptarnavimą. Parenkant katilą yra atsižvelgiama į jūsų poreikius, patalpų lokaciją (vidutinė oro temperatūra priklausomai nuo miesto gali skirtis net 3 laipsniais), patalpų plotą, langų ir statybos, izoliacijos kokybę. Pastačius naują katilą yra labai svarbu jį reguliariai prižiūrėti, nes turbūt nei vienas iš mūsų nesileistų į kelionę su automobiliu, kuriam 5 metus netikrintas padangų slėgis, stabdžių sistema.

Taistyti ar keisti?

Dažniausiai, jei katilas yra iki 10 metų senumo, neatsižvelgiant į naujų krosnių efektyvumą labiau apsimoka jį taisyti, nei keisti nauju. Dažniausi pasitaikantys gedimai yra smulkūs – daviklių, rėlių, vožtuvų pakeitimas ar paprasčiausias komponentų išvalymas išsprendžia visas problemas. Tačiau jei sugenda pagrindiniai komponentai pvz. Valdymo modulis, šilumokaitis – geriausiai būtų pagalvoti apie agregato keitimą.

 

Naujo ir seno katilo efektyvumas

 

Nauji katilai yra daug efektyvesni. Jie gali jums sutaupyti iki 30% šildymo išlaidų lyginant su senais katilais, tai pat mes galime padėti nusipirkti naują katilą geriausiomis kainomis. Nauji katilai naudoja dvigubus šilumokaičius. Šilumokaitis yra katilo sudedamoji dalis, kuri sugeria šilumą kurią išskiria degančios dujos. Taigi norint sugerti kuo daugiau šilumos iš įkaitinto oro krosnyse įmontuotas antrinis šilumokaitis. Smarkiai padidėja efektyvumas.

 
Taisymas ir remontas

Paprasti būdai sutaupyti šildymo sezonu

Yra keli paprasti būdai kurie gali leisti jums sutaupyti šildymo išlaidų. Pasirinkite jums maloniausią kambario temperatūrą – pvz. pamažinant temperatūrą nuo 23 laipsnių iki 21, gali jums padėti sutaupyti net iki 6% išlaidų. Naudokite programuojamus termostatus, mažinkite kambario temperatūrą nakties, darbo dienos metu, atostogaudami. Naktimis užtraukite užuolaidas, izoliuodami langus. Saulėtomis dienomis atitraukite visas užuolaidas – taip išnaudosi nemokamą šilumą, sutaupysite.

Close Menu