Kieto kuro katilai

Šildymo sąskaitoms vis augant, daug vartotojų renkasi ekonomiškesnius variantus šildyti namus. Energijos suvartojimo efektyvumas bus svarbiausias rodiklis kai rinksitės šildymo būdą. Dėl šios priežasties kieto kuro katilai išlieka vienu populiariausiu sprendimu.

Šildymas kietu kuru

Kietas kuras medžio ar anglies pavidalu yra naudojamas nuo neatmenamų laikų, tuo tarpu atsinaujinančios energijos, dujų, skysto kuro naudojimas prasidėjo dvidešimtame amžiuje.

Šiuolaikiškos kieto kuro sistemos yra daug modernesnės nei židiniai, dauguma jų naudoja švaraus degimo sistemas.

Vamzdyno, radiatorių sistema nesiskiria nuo kitų tipų šildymo katilų naudojamų sistemų, tiesiog vanduo sistemai pašildomas rezervuare prijungtame prie kieto kuro katilo ar krosnelės (“buržuikės”) . Yra sistemų kurios taip pat gali naudoti tokį kurą kurą kaip dujas, skystą kurą, elektrą, bet jų įrengimas yra brangus.

Kodėl kieto kuro katilas?

Kai galvojama apie kieto kuro šildymo būdą, dažniausiai visi įsivaizduoja netvarką katilinėje, pastovų kūrenimą. Modernios krosnys turi automatines sistemas, kurios jai pastoviai tiekia kurą. Kietojo kuro katilai yra dviejų rūšių:

Gravitacinio tiekimo, turintys talpą kurui virš degiklio. Šio tipo katilai dažniausiai kūrenami biriu kietu kuru (Granulėmis, anglimi), kuriuo galima pripildyti talpą net kelioms dienoms. Šitie katilai yra brangesni, bet kur kas patogesni vartotojui.

Rankinio pakrovimo, kur kuras “paduodamas” rankiniu būdu. Šie katilai yra ženkliai pigesni, bet reikalauja dažno kūrenimo. Rankinio pakrovimo katilai labiau tinka kai šilumos kiekio poreikis nėra labai didelis.

Daugumoje atvejų, rankinio pakrovimo katilas bus tikrai  prieinamas ir tinkamas sprendimas nedideliam namui šildyti ir ruošti karštą vandenį. Kuo didesnį plotą norite šildyti, tuo didesnio galingumo katilo jums reikės.

Šiuolaikiški kietojo kuro katilai nebėra “netvarka” katilinėje ir pastovus jo kūrenimas. Jei neturite dujų įvado ir gąsdina atsinaujinančios energijos katilų kainos, šiuolaikiškas kieto kuro katilas bus vienas geriausių variantų.

Close Menu